Sebe-uvědomělé druhy

6. ledna 2015 v 19:41

Lidé - z většiny jsou stejní jako lidé na Zemi, ale jsou zde určité rozdíly. Ve vznešených rodech se skoro vždy sdílí společné rysy. Například už stovky let všichni Lannisterové mají blond vlasy. Některé fyzické vlastnosti jsou pro náš svět neobvyklé: Targaryenové mají obyvykle platinové vlasy a fialové oči, zatímco potomci Ghiskarců mají černočervené vlasy. Lidé v Západozemí jsou také většinou větší, než byla většina lidí ve středověku: hodně lidí měří přes 6 stop (1,8 m) a abnormálně velcí lidé jsou vysocí 7 stop (2,1 m) a více. Obyvatelé Západozemí mají převážně evropské rysy s regionálními rozdíly. Domorodci z Letních ostrovů a z kontinentu Sothoryos mají převážně africké rysy. Lidé z jiných částí světa mají řadu vlastností z mnoha reálných ras.

Obři - obrovští, chlupatí humanoidi s inteligencí jen o málo nižší než lidé, nejasně připomínající velké lidoopy. Obři jsou vymírající druh a můžeme je najít jen v zemích na severu za Zdí. Jezdí na mamutech do bitvy se surovými kyji. Mluví starým jazykem Prvních lidí.

Děti lesa - původní obyvatelé Západozemí, jsou často zmiňováni, ale nikdo je neviděl po tisíce let. Je na ně pohlíženo jako na malé humanoidní stvoření, temná a krásná s tajemnou silou nad sny a přírodou. Prý používali v bitvě zbraně z dračího skla a luky z dřeva čarostromů. Nechali za sebou jen víru v bezejmenné přírodní bohy, které stále uctívají na severu a zůstávají zde čarostromy.

Jiní - záhadná a podle všeho zlá rasa žijící za Zdí. Jsou viděni pouze v noci a s nimi zřejmě přichází neobvyklý chlad. Jsou to vysocí, vyzáblí humanoidi s modrýma očima. Nosí brnění, které mění barvu při každém kroku a používají meče tak chladné, že dokážou rozbít železo. Jiní se pohybují tiše, ale jejich hlas zní jako praskající led. Tvory, které zabijí, oživí jako nemrtvé zombie se svítícíma modrýma očima. Slabinou Jiných jsou zbraně vyrobené z dračího skla, které lehce projde jejich brněním. Po smrti roztají do kaluže extrémně studené tekutiny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama