Rody

5. ledna 2015 v 19:08

Velké rody


Rod Starků

Předky současných Starků byli Brandon Stavitel a jiní králové severu. Po tisíce let vládli uzemí Severu rozkládající se od Šíje až po Zeď. Posledním králem Severu byl Torrhen Stark ("král, který poklekl"). Přísahal věrnost Targaryenskému dobyvateli zvanému Aegon Dobyvatel.
Erbem je šedý Zlovlk na bílém poli. Slova Starků jsou se začně liší od ostatních rodů, které si volili slova popisující sami sebe.
Slova Starků jsou : "Zima se blíží"


Rod Baratheonů

Nejmladší z významných rodů Západozemí, který vznikl v dobách Dobyvačných válek Aegona Draka (Dobyvatele). Proslýchá se, že zakladatel tohoto rodu Orys Baratheon byl nevlastním bratrem Aegona.
Orys díky svým válečnickým schopnostem získával v Aegonovu vojsku jednu hodnost za druhou. Když porazil a zabil Argilaka, krále Bouřlivého konce, Aegon mu na důkaz vděčnosti daroval Argilakův hrad a dceru, která měla ve znaku insignii budoucích Baratheonů.
V erbu Baratheonů je černý korunovaný jelen na zlatém poli.
Slova Baratheonů jsou : "Naše je zuřivost"


Rod Lannisterů

Lannisterové jsou potomci Andalských dobrodruhů, kteří založili mocné království v údolích na západě. V ženské linii rodu se chlubí potomstvem Lana Chytrého - legendárního šprýmaře z věku hrdinů. Díky zlatu ze Casterlyovy skály, Lannisportu a Zlatého Zubu jsou Lannisterové nejbohatším rodem Západozemí.
Často se říká o Lannisterech : "Bohatý jako Lannister" nebo "Lannister vždy platí své dluhy". Jejich znakem je zlatý lev na purpurovém poli.
Jejich slova zní : "Slyšte mne řvát!"


Rod Targaryenů

Targyrenové jsou krví draka, potomky urozených lordů z Valyrie. Předkové Aegon Draka unikli zkáze Valyrie a chaosu, aby se posléze usídlili na Dračím Kameni. Odtamtud se Aerys a jeho dvě sestry Visenya a Rhaenys na lodích plavili dobývat Sedm Království. Aby zachovali královskou krev ženil se vždy bratr se sestrou. Aegon pojal za své manželky obě sestry.
V erbu Targaryenů je drak se třemi hlavami ( Aegon a jeho dvě sestry) - rudý na černém poli.
Slova Targaryenů jsou : "Oheň a krev"


Rod Greyjoyů

Greyjoyové ze Štítu tvrdí, že jsou potomky Velkého krále z Věku Hrdinů. Legendy praví, že velký král vládl západním ostrovům i mořím a že pojal za ženu mořskou pannu.
Po tisíce let si Železní muži volili své "solné" a "kamenné" krále, kteří vládli jednotlivým ostrovům, dokud Urron při volbě panovníka nechal všechny vyvraždit a nastolil tak řád ve kterém se trůn dědí.
Bastardi z Železných ostrovů mají příjmení Štít.
Jejich znakem je zlatá krakatice na černém pozadí.
Jejich slova jsou : "My nesijeme"


Rod Tullyů

Lord Edmyn Tully byl prvním z říčních lordů, kteří přísahali věrnost Aegonu Dobyvateli. Vítězný Aegon ho odměnil tak, že mu daroval říční krajiny kolem Trojzubce a Řekotočí.
Bastardi z říčních krajin mají příjmení Řeka.
Ve znaku Tullyů je pstruh na modrém poli.
Slova Tullyů jsou : "Rodina, povinnost, čest"


Rod Tyrellů

Tyrellové se dostali k moci jako majordomové králů Roviny. Tvrdí, že skrze ženskou lini pochází z Gartha Zelenorukého, zahradního krále Prvních lidí.
Když král Mern zemřel na Ohnivém poli, jeho majordomanus Harlen Tyrell odevzdal Vysokou Zahradu Aegonu Dobyvateli. Aegon mu daroval hrad a území Roviny.
Jejich znakem je zlatá růže na zeleném poli.
Jejich slova jsou : "Rosteme do síly"


Rod Arrynů

Rod Arrynů vládne už po tisíciletí oblasti známé jako údolí Arryn, původně jako Králové hor a údolí, později jako Nejvyšší lordi údolí a Strážci východu.
Emblémem rodu Arryn je letící bílý sokol s bílým měsícem na modrém pozadí.
Slova: "Tak vysoko, jako čestně."


Rod Martellů

Rod Martellů vládne poloostrovu Dorne ve vzdálené jižní části kontinetu z jejich hradu Sluneční oštěp. I když Martellové byly oddáni trůnu, od Robertova povstání se moc do politiky nevměšovali.
Emblémem rodu Martellů je červené slunce probodnuté oštěpem.
Slova: "Neskloněni, nepokořeni, nezlomeni."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama