Fauna

6. ledna 2015 v 19:44
Aurochové
- obrovští příbuzní býků. Často jsou používáni jako symbol velikosti, síly a hlouposti. Mýtický Clarence Crabb na nich prý jezdil a dokazoval tím svoji odvážnost.

Zlovlci
-příbuzní vlků, ale jsou spíše něco jako vlčí předci z pravěku. Jsou mnohem větší a silnější než normální vlci. Když jsou plně vzrostlí, osahují velikosti poníka. Vyskytují se na sever od Zdi.

Ještěrkolvi
-masivní, bažinní plazi žijící v oblasti Šíje. Jsou to vlastně takoví velcí krokodýli.

Mamuti
-obyvatelé dalekého severu a podle všeho jediní tlustokožci v Západozemí. Obři je používají jako jezdecká zvířata.

Krakeni
-obrovští hlavonožci, kteří prý dokáží stáhnout lodě pod hladinu. Jsou považování za mýtus.

Mantikory
-malá stvoření, vypadající jako skarab, když se přeloží na půl. Jejich tváře jsou pohublé a stěží připomínají člověka. Mají jedovaté žihadlo, pro lidi smrtící. Mantikory jsou pravděpodobně ze zemí za Úzkým mořem.

Havrani
-fyzicky podobní havranům na Zemi, havrani v Západozemí jsou používáni na nošení zpráv mezi hrady. Obvykle se o ně stará mistr každého hradu.

Stínokočky
-velcí predátoři s černou srstí s bílými pruhy, příbuzní kočkám, vyskytují se v horských oblastech. Jejich kůže jsou velmi cenné.

Zebrokoně
-koně s černobílými pruhy, velmi podobní zebrám, používáni jako jezdecká zvířata cizinci, kteří si je přivezli ze zámoří.

Draci
-dravá, magická stvoření, nepochází ze Západozemí, byli sem přivezeni Targaryeny. Vymřeli před více než tisíci lety a pro lid Západozemí jsou vyhynulým druhem.

Jednorožci
-velká zvířata podobná kozám, na hlavě jim ční roh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama